Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo
Celkom za produkt
0 ks tovaru
Spolu za produkty: (s DPH)
Spolu za doručenie: (s DPH) Doručenie zdarma!
DPH 0,00 €
Celkom za produkt (s DPH)
Pokračovať v nákupe Pokladňa
Buďte fit aj po päťdesiatke

Buďte fit aj po päťdesiatke

Médiá sú plné tipov o tom, ako byť plní energie, mať krásnu postavu a dobre vyzerať. S pribúdajúcimi rokmi však ubúda množstvo síl, na druhej strane pribúdajú tukové zásoby. Ako zostať v čo najlepšej kondícii a uchovať si aj štíhlu figúru? 

 

Zostaňte v pohybe

Ak v posilňovni začínate cítiť, že nemáte rovnaké množstvo síl ako pred rokmi, nemusíte sa svojho obľúbeného cvičenia vôbec vzdávať. Pokojne si upravte tréningový program tak, aby bol o niečo menej náročný. Ponechať v ňom môžete silové cvičenia, ktoré majú navyše pozitívny vplyv na pevnosť kostí. Zaradiť by ste iste mali dôkladnú rozcvičku a záverečný strečing. 

Môžete sa tiež začať venovať iným fyzickým aktivitám. Vhodnými sú tanec, cyklistika, plávanie a dostatok pohybu aj na čerstvom vzduchu vám poskytnú dlhé prechádzky. 

 

 

Ako zatočiť s pribúdajúcim tukom

Hormonálne a fyziologické zmeny prinášajú spomaľovanie metabolizmu, pribúdanie tuku a postupné degradovanie svalovej hmoty. Práve tá je však veľmi dôležitá. Ak sa vám nepáči, ako pribúdajú kilogramy na váhe, iste nezačnite s rôznymi diétami. Tie by mohli spôsobiť práve chudnutie zo svalov. 

 

Vyvážené stravovanie aj v zrelom veku 

Udržať si peknú postavu a zároveň sa cítiť fit vám pomôže vyvážená strava. Zaradiť by ste do nej mali dostatok bielkovín, tukov a sacharidov. Vyhnúť by ste sa mali priemyselne spracovaným potravinám, vyprážaným jedlám, vhodné je tiež dopĺňať minerály a vitamíny pomocou výživových doplnkov. Ak športujete, nezabúdajte na dostatočný príjem kolagénu, ktorý potrebujú vaše kĺby. Dôležitou zložkou potravy sú tiež čerstvé ovocie a zelenina.

  

Rastlinné a živočíšne bielkoviny

Bielkoviny sú stavebným kameňom buniek. Potrebné je prijímať ich v živočíšnej aj rastlinnej forme. V bielom hydinovom mäse, hovädzom a rybách dodáte vášmu organizmu navyše železo, kolagén a vitamíny B. Z rastlinných zdrojov bielkovín siahnite po šošovici, fazuli a sóji.

 

Zdravé tuky

V snahe schudnúť sa často rozhodujeme redukovať príjem tukov. Tie sú však na správne fungovanie mnohých procesov v tele nevyhnutné. Vynechať bude vhodné nasýtené živočíšne a priemyselne spracované tuky. Preferujte nenasýtené rastlinné oleje, zdraviu prospieva tuk z rýb. Okrem olejov vám odporúčame siahnuť po orechoch a semienkach, v ktorých nájdete bohatý zdroj minerálnych látok. 

 

Komplexné sacharidy

Sacharidy dodávajú bunkám energiu a podieľajú sa na regenerácii organizmu, preto sú dôležitou zložkou stravy. Prírodné zdroje sacharidov okrem toho obsahujú veľa vitamínov, minerálov a vlákniny. Ich zdrojmi sú, napríklad, ryža, celozrnné výrobky a zemiaky.

Podobné články

18.01.2024

Počas cvičenia v klimatizovanom fitness centre, pri cvičení vonku v chladnejšom počasí aj pri záverečnom strečingu je potrebné myslieť na ochranu svalov pred nadmerným chladom. Prečo a ako to dosiahnuť?

30.11.2023

S príchodom jesene a klesajúcimi vonkajšími teplotami dostáva náš organizmus zabrať. Zima však môže byť na budovanie imunity dôležitým kľúčovým prvkom. Ešte predtým, ako s ním začnete, uistite sa, že viete o otužovaní všetko potrebné.

11.10.2023

Štýlové pánske bundy, ktoré poznáme pod označením bombera, boli vo svojich začiatkoch určené pre leteckých pilotov. V súčasnosti sú mimoriadne trendy kúskom obľúbeným v každom ročnom období. Prečo sú bombery také vyhľadávané a jedna by nemala chýbať žiadnom v pánskom šatníku?

15.08.2023

Hľadáte si nové kúsky, ktoré by ste nosili na tréningy a neviete sa zorientovať v množstve používaných materiálov? Aby sa vám ľahšie vyberalo, v nasledujúcich odsekoch sme pre vás pripravili prehľad tých najčastejšie používaných textílií a ich základných vlastností.

02.08.2023

Cvičenie so sebou prináša radu výhod, ktoré majú pozitívny dopad na vaše zdravie. No zatiaľ čo srdce, mozog či cievy sa fyzickej aktivite radi prispôsobia, čo sa týka kĺbov, tie sú nútené zakaždým podstupovať zvýšenú záťaž. Ako ich ochránite pred tým, aby sa neprimerane opotrebovávali?

01.08.2023

Všimli ste si niekedy pri návšteve fitka, že niektorí bodybuilderi používajú pri zdvíhaní činiek pásy látky omotanej okolo zápästia? Aká je ich úloha a ako ich správne používať, vám odpovieme v nasledujúcich odsekoch.

27.07.2023

Pocítili ste bolesť pri behaní alebo pri zostupe z kopca? Pravdepodobne trpíte bežeckým kolenom. Bolesť vystreľujúca v oblasti kolena nie je problémom u starších, ale čoraz viac aj u mladých, vitálnych ľudí. Prečo vzniká a ako sa dá liečiť?

21.07.2023

Za to môže môj metabolizmus! Určite ste už aj vy počuli túto sťažnosť, prípadne sa na pomalý metabolizmus zvyknete odvolávať sami. Áno, je síce priamo zodpovedný za neželané ukladanie tukov v tele, ale nenechajte sa tým odradiť – nakopnúť ho k rýchlejšiemu pracovaniu nie je nemožné!

21.06.2023

Pitný režim sa za posledné roky stal takmer módnym trendom a so zaručenými odporúčaniami sa akoby roztrhlo vrece. O tom, že voda je pre naše telo nevyhnutná, niet pochýb. Zakladajú sa však všetky rady na skutočnosti alebo ide v niektorých prípadoch len o mýtus?

22.05.2023

Mnoho ľudí uprednostňuje fyzické zdravie pred tým psychickým. Ako môže jedno ovplyvňovať to druhé vám prezradíme v nasledujúcich odsekoch. Dozviete sa tiež, prečo je pre celkové zdravie dôležitý pravidelný pohyb.