Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo
Celkom za produkt
0 ks tovaru
Spolu za produkty: (s DPH)
Spolu za doručenie: (s DPH) Doručenie zdarma!
DPH 0,00 €
Celkom za produkt (s DPH)
Pokračovať v nákupe Pokladňa
Svaly v teple pri cvičení aj štýlové kúsky na každý deň — tričká s dlhým rukávom IRON AESTHETICS 

Svaly v teple pri cvičení aj štýlové kúsky na každý deň — tričká s dlhým rukávom IRON AESTHETICS 

Počas cvičenia v klimatizovanom fitness centre, pri cvičení vonku v chladnejšom počasí aj pri záverečnom strečingu je potrebné myslieť na ochranu svalov pred nadmerným chladom. Prečo a ako to dosiahnuť? 

 

Prekrvené a zahriate svaly sú chránené pred zranením

Vedeli ste, že ak máte počas cvičenia oblečené tričko s dlhým rukávom a dlhé alebo ¾ tepláky, prispievate tým k ochrane svalov pred zranením? Tieto kúsky pomôžu zahriať svaly pri úvodnej rozcvičke aj počas úvodnej série cvikov s menšou záťažou. Pri vykonávaní náročnejších cvikov prispievajú k udržaniu ich teploty a zabránia prechladnutiu. K tomu môže ľahko dôjsť, ak sa pri cvičení ocitnete v prúde studeného vzduchu z klimatizácie, ktorý bude dopadať na vašu spotenú, odhalenú pokožku alebo sa postavíte k otvorenému oknu, keď je vonku zima. Rýchlo chladnúce svaly a šľachy sú potom tiež viac náchylné k zraneniu. 

 

Dôkladnejší strečing

Tričko s dlhým rukávom v kombinácii s teplákmi alebo legínami vhodnej dĺžky oceníte aj po dokončení silového tréningu. Vaše svaly zostanú dostatočne zahriate počas strečingu, čím eliminujete svalovú horúčku. Vyhnete sa tiež nepríjemne stuhnutému pocitu, ktorý vo svaloch nastáva po ich rýchlom ochladení. Pokiaľ vám vadí to, ako veľmi sa pri cvičení potíte, môžete zvoliť alternatívu tričko — mikina. Oblečenie si potom budete regulovať podľa aktuálnej potreby. 

 

Dôležité materiály a voľnosť pohybu

Pri cvičení je potrebné, aby ste mali pri každom cviku možnosť vykonávať pohyb bez obmedzenia pohybu. Oblečenie na cvičenie preto musí byť z dostatočne pružného materiálu vo veľkosti, ktorá vám dobre sadne. Pri výbere môžete siahnuť aj po obtiahnutých kúskoch, medzi ktorými sú vyhľadávanými, napríklad, kompresné legíny.

Kvalitné funkčné materiály, z ktorých je vyrobené aj športové oblečenie IRON AESTHETICS, zaistia navyše dobré odvádzanie potu. Pri odchode z fitness centra sa tak nebudete musieť obávať nepríjemného zápachu.

 

 

Módne kúsky, v ktorých budete neprehliadnuteľní

Hľadáte tiež kúsky, ktoré si môžete dať na seba, keď idete von s priateľmi? Tričko s dlhým rukávom doplnené o kapucňu nenechá nikoho na pochybách, že máte dobrý vkus. Okrem toho v ňom výborne vynikne vaša vyšporovaná postava. Tento kúsok sa vám zíde aj v posilňovni, napríklad, namiesto mikiny. 

Podobné články

01.02.2024

Médiá sú plné tipov o tom, ako byť plní energie, mať krásnu postavu a dobre vyzerať. S pribúdajúcimi rokmi však ubúda množstvo síl, na druhej strane pribúdajú tukové zásoby. Ako zostať v čo najlepšej kondícii a uchovať si aj štíhlu figúru?

30.11.2023

S príchodom jesene a klesajúcimi vonkajšími teplotami dostáva náš organizmus zabrať. Zima však môže byť na budovanie imunity dôležitým kľúčovým prvkom. Ešte predtým, ako s ním začnete, uistite sa, že viete o otužovaní všetko potrebné.

11.10.2023

Štýlové pánske bundy, ktoré poznáme pod označením bombera, boli vo svojich začiatkoch určené pre leteckých pilotov. V súčasnosti sú mimoriadne trendy kúskom obľúbeným v každom ročnom období. Prečo sú bombery také vyhľadávané a jedna by nemala chýbať žiadnom v pánskom šatníku?

15.08.2023

Hľadáte si nové kúsky, ktoré by ste nosili na tréningy a neviete sa zorientovať v množstve používaných materiálov? Aby sa vám ľahšie vyberalo, v nasledujúcich odsekoch sme pre vás pripravili prehľad tých najčastejšie používaných textílií a ich základných vlastností.

02.08.2023

Cvičenie so sebou prináša radu výhod, ktoré majú pozitívny dopad na vaše zdravie. No zatiaľ čo srdce, mozog či cievy sa fyzickej aktivite radi prispôsobia, čo sa týka kĺbov, tie sú nútené zakaždým podstupovať zvýšenú záťaž. Ako ich ochránite pred tým, aby sa neprimerane opotrebovávali?

01.08.2023

Všimli ste si niekedy pri návšteve fitka, že niektorí bodybuilderi používajú pri zdvíhaní činiek pásy látky omotanej okolo zápästia? Aká je ich úloha a ako ich správne používať, vám odpovieme v nasledujúcich odsekoch.

27.07.2023

Pocítili ste bolesť pri behaní alebo pri zostupe z kopca? Pravdepodobne trpíte bežeckým kolenom. Bolesť vystreľujúca v oblasti kolena nie je problémom u starších, ale čoraz viac aj u mladých, vitálnych ľudí. Prečo vzniká a ako sa dá liečiť?

21.07.2023

Za to môže môj metabolizmus! Určite ste už aj vy počuli túto sťažnosť, prípadne sa na pomalý metabolizmus zvyknete odvolávať sami. Áno, je síce priamo zodpovedný za neželané ukladanie tukov v tele, ale nenechajte sa tým odradiť – nakopnúť ho k rýchlejšiemu pracovaniu nie je nemožné!

21.06.2023

Pitný režim sa za posledné roky stal takmer módnym trendom a so zaručenými odporúčaniami sa akoby roztrhlo vrece. O tom, že voda je pre naše telo nevyhnutná, niet pochýb. Zakladajú sa však všetky rady na skutočnosti alebo ide v niektorých prípadoch len o mýtus?

22.05.2023

Mnoho ľudí uprednostňuje fyzické zdravie pred tým psychickým. Ako môže jedno ovplyvňovať to druhé vám prezradíme v nasledujúcich odsekoch. Dozviete sa tiež, prečo je pre celkové zdravie dôležitý pravidelný pohyb.