Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo
Celkom za produkt
0 ks tovaru
Spolu za produkty: (s DPH)
Spolu za doručenie: (s DPH) Doručenie zdarma!
DPH 0,00 €
Celkom za produkt (s DPH)
Pokračovať v nákupe Pokladňa
Aké jedlo konzumovať po tréningu?

Aké jedlo konzumovať po tréningu?

Je jasné, že pri akomkoľvek tréningu je nutné dodržiavať pitný režim, ale ako je to s jedlom? Čo jesť a za ako dlho po cvičení? Mnoho športovcov doplní bielkoviny proteínovým nápojom, ktorý síce čiastočne zasýti, ale často nestačí. Niektorí športovci "proteiňáky" neznesú, či už kvôli alergiám alebo nie príliš príjemnej chuti. V takýchto prípadoch je dôležité dbať na zloženie stravy, najmä po tréningu.

 

Nezabudnite na hydratáciu

Pitie dostatočného množstva vody pred, počas a po tréningu môže pomôcť pri regenerácii a výkone do druhého dňa. Profesionálni športovci niekedy vážia svoju telesnú hmotnosť pred a po tréningu, aby vedeli, koľko vody potrebujú nahradiť. Dehydratácia sa tiež prejaví na farbe moču, ak je príliš tmavá, doplňte tekutiny. V závislosti na intenzite cvičenia a teplote prostredia môžete tiež potrebovať elektrolytické nápoj na doplnenie sodíka a draslíka stratených v pote.

 

Čo z potréningového jedálnička nevynechať?

Pri rozhodovaní, čo jesť po tréningu, musíte mať na pamäti, ako celý deň zodpovedá vašim cvičebným cieľom. Pri výbere jedál k jedlu po tréningu sa zamerajte na ľahko stráviteľné potraviny, ktoré urýchlia vstrebávanie živín.

 

Jedlá po tréningu

 

Sacharidy

 • puding z chia semienok
 • ovocie (bobule, jablko, banány atď.)
 • ovsené vločky
 • quinoa
 • ryžové koláčiky
 • sladké zemiaky
 • celozrnný chlieb
 • celozrnné cereálie

 

Bielkoviny

 

Zdravé tuky

 • avokádo
 • kokosový olej
 • ľanové semienka
 • orechové masla
 • orechy

 

Ideálne je jesť 15 až 30 minút po tréningu, ale ak to nie je možné, najedzte sa do 60 minút. Konzumované kalórie verzus spálené kalórie sú dôležité pre chudnutie a formovanie svalov.

Podobné články

22.03.2024

V strave každého, kto sa venuje športu, sú dôležitou súčasťou bielkoviny. Tie sú základnou stavebnou zložkou svalov a tkanív, podporujú rast svalov a ich výkonnosť. Pomáhajú tiež pri mnohých procesoch v organizme. V nasledujúcom článku vám prezradíme, ktoré druhy mäsa vám ich pomôžu doplniť.

29.02.2024

Sacharidy dodávajú energiu svalom, mozgu aj kĺbom a sú nevyhnutné pri viacerých procesoch v ľudskom tele. Každý športovec ich tiež ocení ako dôležitý zdroj energie. Mali by byť preto súčasťou každodennej stravy. V ktorých potravinách ich nájdete?

22.12.2023

Tradičné vianočné stolovanie je spojené s množstvom chutného jedla, koláčov, sladkých aj slaných pochutín. Ak sa k tomu pridajú kalórie obsiahnuté v alkoholických a nealkoholických nápojoch, niet sa čo čudovať, že sa číslo na váhe rýchlo zvýši. Chcete sa cez tohtoročné sviatky priberaniu vyhnúť? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám v tom pomôžu.

14.11.2023

Celulitída vie svojím vzhľadom potrápiť nejednu ženu bez ohľadu na hmotnosť alebo vek, zriedkavo sa s ňou môžu stretnúť aj muži. Ako sa zbaviť celulitídy a aké sú jej príčiny, vám prezradíme v prvej časti našej série na pokračovanie.

02.11.2023

Určite ste už počuli o drobných semienkach s názvom chia. Medzi športovcami sa tešia veľkej obľube, a to najmä vďaka ich jedinečnému zloženiu.

26.09.2023

Zvýšená hladina cholesterolu je problémom, ktorý môže viesť k závažnejším zdravotným problémom. Aby ste ju znížili, vhodné je začať s cvičením v kombinácii so zdravým stravovaním. Niekoľko tipov, ako na to, sme pre vás pripravili aj my.

11.09.2023

Cítite sa nafúknutý, číslo na váhe neustále rastie a pociťujete zdravotné ťažkosti? Za všetkým môže byť nesprávna životospráva a zle nastavený režim stravovania. Ak chcete zmeniť svoj prístup k vášmu telu, vyskúšajte súčasný trend s názvom intermittent fasting.

10.08.2023

Vedeli ste, že rovnako dôležité ako samotné cvičenie, je aj strava, ktorú si počas dňa, a najmä po tréningu, doprajete? Potréningové jedlo nie je len odmenou za zničenie sa vo fitku, ale stará sa o celkovú regeneráciu tela. Čo by ste teda po mali zjesť a aké živiny budete potrebovať doplniť?

20.06.2023

Keď sa povie sacharidy, mnoho začínajúcich športovcov k nim má nekompromisne odmietavý postoj. Ten je nielen zbytočný, ale môže mať aj fatálne dôsledky. Zbavte sa preto predsudkov a zoznámte sa so základným hnacím motorom vášho tela.

09.06.2023

Lahodná chuť a dokonalá krémová konzistencia sú slová, ktoré dokonale vystihujú arašidové maslo. Táto obľúbená pochúťka v sebe navyše ukrýva mnoho výživných látok, vďaka ktorým si získalo obľubu u množstva ľudí, nevynímajúc športovcov a trénerov. Odkiaľ sa vzalo a je skutočne zdraviu prospešné?