Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo
Celkom za produkt
0 ks tovaru
Spolu za produkty: (s DPH)
Spolu za doručenie: (s DPH) Doručenie zdarma!
DPH 0,00 €
Celkom za produkt (s DPH)
Pokračovať v nákupe Pokladňa
Prečo používať na cvičenie výhradne fitness oblečenie?

Prečo používať na cvičenie výhradne fitness oblečenie?

Možno sa zdá, že fitness oblečenie je len nejakým módnym výstrelkom, ale rozhodne to tak nie je. Niektorí chcú v oblečení na cvičenie vyzerať skvele, a prečo by nie, avšak primárne je pre všetkých "fitnessákov" aj ostatných športovcov dôležitá funkčnosť a praktickosť fitness oblečenie.

Výrobcovia prichádzajú s ďalšími inováciami. Tréningy sa tak stávajú efektívnejšími a pohodlnejšími. Niektoré látky sú navrhnuté tak, aby počas cvičenia odvádzali pot od pokožky a iné ho absorbovali. Pokiaľ ide o oblečenie na cvičenie, niektoré možnosti sú lepšie ako iné.

 

Iron Aesthetics Force

 

Nenechajte si cvičenie pokaziť prepoteným oblečením

Existuje mnoho priedušných syntetických tkanín, ktoré "odvádzajú" pot od pokožky, čo pomáha rýchlo sa odparovať a udržiavať telo v chlade. Odevy vyrobené z tkanín obsahujúcich polypropylén sú dobrou voľbou pre cvičenie a ďalšie fyzicky náročnej činnosti, pri ktorých sa veľa zapotíte, pretože umožňujú odparovanie potu z pokožky. Oblečenie nie je prepotené a vy máte pocit sucha a pohodlia.

 

Vyhnite sa látkam, ktoré nedýchajú

Nikdy nenoste odev vyrobený z materiálov na báze gumy alebo plastu, ktoré zabraňujú odparovaniu potu a počas cvičenia udržujú príliš vysokú telesnú teplotu.

 

Oblečenie vyberajte podľa typu aktivity

Uistite sa, že ste vybrali správne oblečenie vzhľadom k vykonávané aktivite. Mali by ste nosiť oblečenie, ktoré je voľné a pohodlné. Pokiaľ ale beháte alebo jazdíte na bicykli, vyhnite sa širokým alebo voľným nohaviciam, ktoré by sa vám mohli zamotať do pedálov alebo nôh. Pre aktivity, ako je joga alebo pilates, sú dobrou voľbou pružné, priliehavé látky, ktoré odvádzajú pot. Všeobecne majte na pamäti, že nechcete žiadne oblečenie, ktoré by bránilo alebo znepríjemňovalo fyzickú aktivitu.

 

Iron Aesthetics oblečenie

Podobné články

01.02.2024

Médiá sú plné tipov o tom, ako byť plní energie, mať krásnu postavu a dobre vyzerať. S pribúdajúcimi rokmi však ubúda množstvo síl, na druhej strane pribúdajú tukové zásoby. Ako zostať v čo najlepšej kondícii a uchovať si aj štíhlu figúru?

18.01.2024

Počas cvičenia v klimatizovanom fitness centre, pri cvičení vonku v chladnejšom počasí aj pri záverečnom strečingu je potrebné myslieť na ochranu svalov pred nadmerným chladom. Prečo a ako to dosiahnuť?

30.11.2023

S príchodom jesene a klesajúcimi vonkajšími teplotami dostáva náš organizmus zabrať. Zima však môže byť na budovanie imunity dôležitým kľúčovým prvkom. Ešte predtým, ako s ním začnete, uistite sa, že viete o otužovaní všetko potrebné.

11.10.2023

Štýlové pánske bundy, ktoré poznáme pod označením bombera, boli vo svojich začiatkoch určené pre leteckých pilotov. V súčasnosti sú mimoriadne trendy kúskom obľúbeným v každom ročnom období. Prečo sú bombery také vyhľadávané a jedna by nemala chýbať žiadnom v pánskom šatníku?

15.08.2023

Hľadáte si nové kúsky, ktoré by ste nosili na tréningy a neviete sa zorientovať v množstve používaných materiálov? Aby sa vám ľahšie vyberalo, v nasledujúcich odsekoch sme pre vás pripravili prehľad tých najčastejšie používaných textílií a ich základných vlastností.

02.08.2023

Cvičenie so sebou prináša radu výhod, ktoré majú pozitívny dopad na vaše zdravie. No zatiaľ čo srdce, mozog či cievy sa fyzickej aktivite radi prispôsobia, čo sa týka kĺbov, tie sú nútené zakaždým podstupovať zvýšenú záťaž. Ako ich ochránite pred tým, aby sa neprimerane opotrebovávali?

01.08.2023

Všimli ste si niekedy pri návšteve fitka, že niektorí bodybuilderi používajú pri zdvíhaní činiek pásy látky omotanej okolo zápästia? Aká je ich úloha a ako ich správne používať, vám odpovieme v nasledujúcich odsekoch.

27.07.2023

Pocítili ste bolesť pri behaní alebo pri zostupe z kopca? Pravdepodobne trpíte bežeckým kolenom. Bolesť vystreľujúca v oblasti kolena nie je problémom u starších, ale čoraz viac aj u mladých, vitálnych ľudí. Prečo vzniká a ako sa dá liečiť?

21.07.2023

Za to môže môj metabolizmus! Určite ste už aj vy počuli túto sťažnosť, prípadne sa na pomalý metabolizmus zvyknete odvolávať sami. Áno, je síce priamo zodpovedný za neželané ukladanie tukov v tele, ale nenechajte sa tým odradiť – nakopnúť ho k rýchlejšiemu pracovaniu nie je nemožné!

21.06.2023

Pitný režim sa za posledné roky stal takmer módnym trendom a so zaručenými odporúčaniami sa akoby roztrhlo vrece. O tom, že voda je pre naše telo nevyhnutná, niet pochýb. Zakladajú sa však všetky rady na skutočnosti alebo ide v niektorých prípadoch len o mýtus?