Produkt bol úspešne pridaný do vášho košíku
Množstvo
Celkom za produkt
0 ks tovaru
Spolu za produkty: (s DPH)
Spolu za doručenie: (s DPH) Doručenie zdarma!
DPH 0,00 €
Celkom za produkt (s DPH)
Pokračovať v nákupe Pokladňa
Kompresné oblečenie nie je len na parádu

Kompresné oblečenie nie je len na parádu

Vyšportovaná postava určite v ničom nevynikne viac, než v priliehavom oblečení, ktoré zvýrazní jej krivky. Aj preto je kompresné oblečenie medzi športovcami také obľúbené. Na telo sadne ako druhá koža a pri pohybe vás nič neobmedzuje. Kompresné oblečenie má ale omnoho viac výhod. 

Čo je kompresné oblečenie

S kompresným oblečením sa môžete najčastejšie stretnúť v podobe šortiek, tričiek, nohavíc alebo spodnej bielizne. Vyrába sa z kvalitných funkčných materiálov, ktoré sa vyznačujú niekoľkými špecifickými vlastnosťami — napr. priedušnosťou, odvádzaním prebytočného potu z tela a rýchlym schnutím. Pre kompresné odevy je ale charakteristická v prvom rade ich vysoká elasticita, vďaka ktorej pevne obopnú telo, čo so sebou pri športe nesie mnohé ďalšie výhody. 

4124.jpg

Tajomstvo vysokoelastického materiálu

Tlak, ktorý vyvíja kompresné oblečenie na danú časť tela, má za následok zrýchlenie krvného obehu v namáhaných svaloch. Vyšší prívod kyslíka napomáha nielen k vyšším športovým výkonom, ale aj následnej regenerácii. Spevnené časti tela sú tiež menej náchylné na otrasy a prípadné zranenia. Obľúbené sú tiež kompresné športové podprsenky, ktoré ženám poskytujú pri cvičení potrebnú oporu a intenzívne cviky sú tak o poznanie pohodlnejšie. 

Kompresné oblečenie v praxi

Výhody kompresného oblečenia si môžete naplno vychutnať pri všetkých druhoch pohybových aktivít. Stabilitu, ktorú tieto kúsky prinášajú, oceníte pri intenzívnych kardio cvičeniach, rovnako, ako pri silových tréningoch. Aby ste maximalizovali jeho pozitívne účinky na vašu svalovú kondíciu, vyskúšajte ho nosiť nielen počas tréningu, ale aj pár hodín po ňom. Dopomôže vám to k menšej únave, aj k o poznanie slabšej svalovej horúčke. 

  

kompr-obl-v praxi.jpeg

Podľa čoho vyberať

Správna veľkosť kompresného oblečenia je kľúčová. Aby sa dostavil žiadaný efekt, kompresný odev musí dokonale priľnúť k telu a vyvinúť optimálne stlačenie. Kompresia, resp. tlak vyvíjaný na konkrétne miesto na tele, nesmie byť ani príliš malá, no na druhej strane ani príliš veľká. Keďže kompresné oblečenie má plniť svoju úlohu predovšetkým pri fyzických aktivitách, jeho výber by sa nemal zaobísť bez vyskúšania rôznych pohybov. Iba tak sa uistíte, že daný kúsok odevu vám skutočne sadne ako uliaty a pri športe vás nebude obmedzovať. 

Aj kompresné oblečenie musí byť fit 

Nesprávna údržba kompresného oblečenia môže viesť k zníženiu jeho funkčných vlastností, prípadne k ich rýchlej strate následkom skorého opotrebenia. Pri starostlivosti o tieto kúsky preto vždy dôsledne dodržiavajte odporúčania uvedené na priložených štítkoch. Vo všeobecnosti by sa kompresné oblečenie nemalo prať pri vysokých teplotách a otáčkach. Čomu sa určite vyvarujte, je použitie sušičky a žehlenie. Kompresné oblečenie by vďaka takejto opatere veľmi rýchlo prišlo o svoju elasticitu a vy o jeho očakávané účinky na vaše telo. 

Podobné články

01.02.2024

Médiá sú plné tipov o tom, ako byť plní energie, mať krásnu postavu a dobre vyzerať. S pribúdajúcimi rokmi však ubúda množstvo síl, na druhej strane pribúdajú tukové zásoby. Ako zostať v čo najlepšej kondícii a uchovať si aj štíhlu figúru?

18.01.2024

Počas cvičenia v klimatizovanom fitness centre, pri cvičení vonku v chladnejšom počasí aj pri záverečnom strečingu je potrebné myslieť na ochranu svalov pred nadmerným chladom. Prečo a ako to dosiahnuť?

30.11.2023

S príchodom jesene a klesajúcimi vonkajšími teplotami dostáva náš organizmus zabrať. Zima však môže byť na budovanie imunity dôležitým kľúčovým prvkom. Ešte predtým, ako s ním začnete, uistite sa, že viete o otužovaní všetko potrebné.

11.10.2023

Štýlové pánske bundy, ktoré poznáme pod označením bombera, boli vo svojich začiatkoch určené pre leteckých pilotov. V súčasnosti sú mimoriadne trendy kúskom obľúbeným v každom ročnom období. Prečo sú bombery také vyhľadávané a jedna by nemala chýbať žiadnom v pánskom šatníku?

15.08.2023

Hľadáte si nové kúsky, ktoré by ste nosili na tréningy a neviete sa zorientovať v množstve používaných materiálov? Aby sa vám ľahšie vyberalo, v nasledujúcich odsekoch sme pre vás pripravili prehľad tých najčastejšie používaných textílií a ich základných vlastností.

02.08.2023

Cvičenie so sebou prináša radu výhod, ktoré majú pozitívny dopad na vaše zdravie. No zatiaľ čo srdce, mozog či cievy sa fyzickej aktivite radi prispôsobia, čo sa týka kĺbov, tie sú nútené zakaždým podstupovať zvýšenú záťaž. Ako ich ochránite pred tým, aby sa neprimerane opotrebovávali?

01.08.2023

Všimli ste si niekedy pri návšteve fitka, že niektorí bodybuilderi používajú pri zdvíhaní činiek pásy látky omotanej okolo zápästia? Aká je ich úloha a ako ich správne používať, vám odpovieme v nasledujúcich odsekoch.

27.07.2023

Pocítili ste bolesť pri behaní alebo pri zostupe z kopca? Pravdepodobne trpíte bežeckým kolenom. Bolesť vystreľujúca v oblasti kolena nie je problémom u starších, ale čoraz viac aj u mladých, vitálnych ľudí. Prečo vzniká a ako sa dá liečiť?

21.07.2023

Za to môže môj metabolizmus! Určite ste už aj vy počuli túto sťažnosť, prípadne sa na pomalý metabolizmus zvyknete odvolávať sami. Áno, je síce priamo zodpovedný za neželané ukladanie tukov v tele, ale nenechajte sa tým odradiť – nakopnúť ho k rýchlejšiemu pracovaniu nie je nemožné!

21.06.2023

Pitný režim sa za posledné roky stal takmer módnym trendom a so zaručenými odporúčaniami sa akoby roztrhlo vrece. O tom, že voda je pre naše telo nevyhnutná, niet pochýb. Zakladajú sa však všetky rady na skutočnosti alebo ide v niektorých prípadoch len o mýtus?